Spread the love

בשוק שקורא למבטחים להיות זריזים ולעשות דיגיטציה בקנה מידה, המיינפריים של מבטח יכול לזרז או לעכב התקדמות. בעוד שהמיינפריים היה פעם פונקציית ליבה טכנולוגית חשובה, למיינפריים רבים מדור קודם חסרה הזריזות לעמוד בדרישות של ציפיות הלקוחות והתקדמות דיגיטלית מהירה.

הקריאה למודרניזציה של המיינפריים
מבטחים רוצים להגיע למצב קצה דיגיטלי ולהטמיע את הפונקציות המאפשרות שהם צריכים לבצע בענן באמצעות מסלול מהיר יותר, טוב יותר וזול יותר. מודרניזציה של המיינפריים היא הקילומטר האחרון לקראת הפעלת יכולות עסקיות, דמיון מחדש של העסק והנעת מודל תפעול בענן.

אם נסתכל על כוחות השוק המעצבים את הענף הרחב יותר, קוראים למבטחים להיות זריזים יותר כדי לעמוד בקצב הדרישות המשתנות במהירות. הדבר נובע ממגוון גורמים, החל מהוצאות גבוהות יותר על הסביבה האינפלציונית לפעילות ביטוח ועלייה בתביעות, וכלה בהשפעת המגיפה העולמית והמיתון החזוי. עם סביבת ריבית גבוהה ותנודתיות עתידית צפויה, העלויות צריכות לרדת, ואחת העלויות שגדלות משנה לשנה היא תחזוקה של המיינפריים.

בהתקרבות למגזרים בביטוח, הצורך הזה בזריזות בא לידי ביטוי בדרכים שונות. מבטחי רכוש ונפגעים (P&C) לא רק צריכים להיות זריזים יותר, אלא צריכים להתמקד בנקודות שיווקיות של בידול תוך שימוש בסחורה שאינם מבדילים. תעשיית החיים והקצבה (L&A) ותעשיית הפנסיה ייהנו מפתיחת ההפצה, הישג שאינו אפשרי כרגע מכיוון שהרבה מההיגיון הזה מוטבע במיינפריים. לכן, ההתמקדות היא במודרניזציה של המיינפריים כדי לאפשר ערוצים דיגיטליים. מבטחים קבוצתיים ופנסיוניים עוברים מהפך דחוס – כלומר, התחום דורש פעולות מחודשות מהיסוד על מנת לשפר את קשרי הלקוחות ולהשיג יתרון תחרותי – כאשר הקבוצה פוגעת ברווחים, והפרישה פוגעת ברווחים ובהיקף. לבסוף, מבטחי קבוצות ובריאות מאותגרים להוזיל את בסיס העלויות ולהניע צמיחה, למשל, על ידי הוספת שכבת בריאות להיצע שלהם.

מנקודת מבט של עלות, המקרה למודרניזציה של מיינפריים ברור. הדרישה לתשתית הביטוח הולכת וגוברת, כאשר צורכי יכולת עסקית מעלים את השימוש והעלות של מיליון הוראות לשנייה (MIPS). למיינפריים מדור קודם יש גם השפעה על כישרונות, שכן צוות מסור יידרש לספק תחזוקה ותחזוקה – מערך מיומנויות הולך ופוחת ככל שיותר ויותר עובדים בכירים יפרשו מכוח העבודה. בהמשך, זה מתבטא כסיכון עסקי ניכר.

מודרניזציה של המיינפריים אינה רק זריזות כוללת, אלא הבטחת בסיס לשינוי טכנולוגי חשוב. בדו"ח שנערך לאחרונה על שינוי תביעות וחיתומים עם AI, Accenture ממחישה באמצעות מחקר נרחב בתעשייה כי בינה מלאכותית התגלתה כטכנולוגיה הטרנספורמטיבית והמבדיל הקריטי בתעשיית הביטוח כאשר היא מיושמת יחד עם בני אדם. עם זאת, שינוי בינה מלאכותית אינו אפשרי אם מבטח לא פירק ועדכן פלטפורמות מיינפריים תחילה.

תוצאות מודרניזציה של מיינפריים
מודרניזציה של המיינפריים מציעה כמה יתרונות משכנעים. על ידי ריצה בסביבה פחות יקרה, עלויות התפעול מופחתות באופן דרסטי, והשימוש בפלטפורמה מודרנית יותר מפחית באופן דרמטי את עלויות משאבי הפלטפורמה. ביחד זה יכול להביא להפחתה של 40 אחוז בהוצאות התפעול. חיסכון זה אמנם משמעותי, אך אינו היתרון היחיד. והכי חשוב, למודרניזציה של מיינפריים – באמצעות זריזות, גמישות וגישה לנתוני מיינפריים קריטיים – יש השפעה חזקה על הערך העסקי. כפי שהבלוג של Accenture לאחרונה, Mainframes: The Last Fronter of Migration בענן מדגיש, לקוחות יכולים למנף את נתוני המיינפריים שלהם, שיכולים להכיל עשרות שנים של עסקאות עסקיות, ולהשתמש בנתונים האלה כדי להזין יוזמות ניתוח או למידת מכונה שיכולות לספק יתרון תחרותי. הפוסט בבלוג גם ממחיש את התפקיד החשוב שהמודרניזציה של המיינפריים ממלאת בסגירת פער המיומנויות – היא יכולה להתמודד עם הבעיה שחברות רבות מתמודדות איתה כאשר מומחי המיינפריים שלהן מגיעים לגיל פרישה ויכולה גם למשוך כישרונות חדשים המעוניינים במודרניזציה של עומסי הליבה העסקיים.

המודרניזציה מציעה גם את היכולת לפרוס תכונות, מוצרים ויכולות חדשים הרבה יותר מהר ובשילוב עם יישומים הניתנים להפעלה הדדית, מבטיחה עד פי חמישה מהירויות פריסה. גם יכולות עסקיות חדשות כגון היכולת לשלב AI ו-ML, קבלת החלטות בזמן אמת ויעילות עיבוד נתונים נפתחות. יתרונות אלו יכולים להיווצר על ידי התאמות שמרניות, או שינוי מערכתי מוחלט. הכל תלוי בסדרי העדיפויות האסטרטגיים והצמיחה של עסקי הביטוח.

פלטפורמות חדשות וטכנולוגיות הגירה מאפשרות טרנספורמציות דחוסות
מודרניזציה של מיינפריים

n אינו הצעה חד-משמעית. הוא מונע על ידי צרכי השוק הייחודיים של המבטח והכוונה האסטרטגית של העסק. ישנו קשת רחבה של אפשרויות למודרניזציה בקצב נוח והכרחי למבטח. טכנולוגיית העברת המיינפריים של היום תומכת בכך, ומאפשרת העברה אוטומטית, מהירה ובעלות נמוכה לענן. טכנולוגיה זו כוללת פתרונות SaaS, בגרות בענן והתקדמות בטכנולוגיות הגירה.

מבחינת גישות, מבטחים יכולים להפעיל את ההתערבויות הבאות, שכולן משתנות בהיקף ובעוצמתן:

פלטפורמה מחדש: העברת אפליקציה מבלי לשנות את שפת התכנות לפלטפורמה/מערכת הפעלה אחרת
Re-factor: רתימת ערכת הכלים של העברת השפה של Accenture כדי להפוך מקוד שפת תכנות מדור קודם, תוך שימוש בכלים אוטומטיים (למחצה) כדי להפחית סיכונים הקשורים לכישורים מדור קודם, להגביר את הזריזות ולהפחית עלויות
החלפה: זיהוי שירות/אפליקציה מנוהלים שיכולים לספק פונקציונליות נדרשת, כולל חילוץ והעברה של נתונים למערכת חדשה כדי להפחית את המורכבות והעלויות
Reimagine: דמיין מחדש את העסק כולו עם יישומים משוכתבים ורציונליים
כיצד חברות ביטוח יכולות להתחיל את מסע המודרניזציה של המיינפריים שלהן
ישנם ניואנסים לאופן שבו מיושם מודרניזציה של מיינפריים בתוך הביטוח. פתרונות אלו שונים בעוצמתם מהיתרונות העסקיים לטכנולוגיה המשמשת. הבקשה תלויה בשאלה האם המבטח מתמחה בתחומי חיים וקצבאות, קבוצתי ובריאות, פרישה, קווים אישיים/מסחריים קטנים ומסחריים גדולים. עם זאת, ישנם שלושה שלבים מרכזיים שקובעים את הכיוון של כל מסע מודרניזציה של מיינפריים:

הגדרת סדרי עדיפויות עסקיים
א. מהם העדיפויות הגבוהות ביותר עבור העסק?
ב. כיצד אלו מתיישבים עם הבעיות העיקריות שנגרמות מהפעלה על המיינפריים?
זיהוי מגבלות תקציב
א. מה התקציב הקיים היום?
ב. מהו משך הזמן הזמין למימוש החזר ROI?
קביעת יכולת טרנספורמציה
א. מהי היכולת של צוות ה-IT לבצע טרנספורמציה?
ב. האם יש משאבים זמינים?
ג. האם יש הרבה שינויים אחרים שקורים?
ביצוע תהליך זה מביא לתכנית מודרניזציה ייחודית למיינפריים.

מתודולוגיית המודרניזציה של מיינפריים ביטוחיים של Accenture תעזור לך לפתח מסע המותאם ליעדים שלך. צור איתנו קשר כדי להתחיל.