Spread the love

יוסי רבה ביטוחים : בשנת 2023, מנהיגי הביטוח ינווטו מהומה שלא נראתה מאז המשבר הפיננסי של 2008. כפי שציין פורסטר, הכיסוי הביטוחי יתכווץ או ייעלם כאשר צרכנים ועסקים קטנים יתמודדו עם לחצים תזרימי מזומנים. הספקים יצמצמו את העלייה בהוצאות ה-IT שלהם כדי להפחית עלויות, עם זאת, הקיצוצים לא יהיו חסרי צורה. עדיין יבוצעו השקעות בתחומים שעשויים ליצור התייעלות, כמו אוטומציה חכמה ורובוטיקה יוסי רבה ביטוחים.

אלו רק חלק מהתחזיות לשנה זו. אנו מגדירים חמש מהמגמות המפתחות הקרובות לביטוח.

ביטולי המדיניות יגדלו ב-2023
אחת מהתחזיות של פורסטר לשנת 2023 היא שחברות הביטוח יעבירו עלויות גבוהות יותר לצרכנים עקב אינפלציה גבוהה והפסדים הקשורים למזג האוויר. לקוחות אלה ידחקו, וביטול הפוליסה יגדל השנה – למעשה, ביטול הפוליסה יגדל ב-20% ככל שהלקוחות יפחיתו את ההוצאות. ספקים שיסתגלו יתמקדו יותר בכיסוי בגודל הנכון עם תוכניות פרימיום מבוססות מנויים, לפי דרישה, לפי הנגיסה וקנייה-עכשיו-שלם-מאוחר יותר.

"עד כמה שהזמנים האלה מאתגרים עבור המובילים, אסור לשכוח את העלות הרגשית שהם גובים מהמבוטחים. ככל שהם רוצים לשמוע מהספקים שלהם לעתים קרובות יותר, הם לעתים קרובות מתקשרים עם המבטח שלהם בשעת צרה. החברה שלי, Duck Creek Technologies, גילתה שאינטראקציות ומעורבות עם סוכן – במיוחד כשמדובר בבקשות גבוהות – גורמים ללקוחות להרגיש שנשמעים, יש להם גישה לעדכונים מדויקים ולהרגיש מעורבות לאורך כל התהליך".
מייק ג'קובסקי, מנכ"ל ב-Duck Creek

מידע נוסף ממייק ב-Duck Creek (שרכשה לאחרונה את Imburse) על מגמות הביטוח של 2023 ניתן למצוא בפורבס.

ביטוח משובץ מניע צמיחה חדשה
בדרך כלל ניתן לרכוש ביטוח משובץ במהלך תהליך הקנייה עבור מוצר אחר (כגון ביטוח רכב אישי שנקנה בסוכנות רכב). מאמר שפורסם לאחרונה ב-Chubb Insurance ציין כי עד שנת 2030, גודל הביטוח המשובץ העולמי ברכוש ונפגעים לבדו יכול להוות יותר מ-700 מיליארד דולר בפרמיות ברוטו ברחבי העולם, או 25% מכלל השוק.

אחרת איך ביטוח משובץ יוביל לצמיחה חדשה? אחת הדוגמאות המרכזיות לקמעונאות בפרט היא שינוי האחריות בגרמניה (כפי שנאמר על ידי צוות ההשקעות של Earlybird Digital יוסי רבה ביטוחים) אשר עשוי להתרחב לכל האיחוד האירופי. מכירת הרחבות אחריות נחשבת כיום מבחינה חוקית כ"מכירות ביטוח" (ברגע שהיא נמכרת כפתרון הסכמה מפורש, ולא רק מתומחרת בין מוצרים רגילים או תוכניות תחזוקה). כתוצאה מכך, קמעונאים צריכים לרכוש רישיונות משלהם למכירות ביטוח כדי למכור הרחבות אחריות, או שהם יכולים לשתף פעולה עם חברת ביטוח. בעת בחירת שותף ביטוח, הם ייהנו משחקנים ממוקדי טכנולוגיה עם הצעת API פשוטה וגמישה.

מובילי ביטוח הופכים את יוסי רבה ביטוחים למבדיל תחרותי
איכות הסביבה, חברתית וממשל (ESG) הפכה לפרקטיקה המקובלת בבדיקת הנאותות של כל מבטח. מבטחים מוערכים לא רק לפי דוחות הקיימות שלהם אלא גם לפי האופן שבו המאמצים שלהם למעשה מגבילים את ההשפעה של שינויי האקלים ומתמודדים עם פליטת פחמן במקור. יוזמות סביבתיות אינן כולן, שכן המוניטין שלהם משתפר גם על ידי נקיטת צעדים לגיוון כוח העבודה שלהם והגברת השקיפות במבני הממשל שלהם. בשל החשיבות של ESG עבור תעשיית הביטוח, Deloitte צופה שמנהיגי חברות הופכים אותה למבדיל תחרותי בליבת האסטרטגיה שלהם.

"לחצים פיננסיים גוברים על הצרכנים יניעו חדשנות במוצר, שכן ספקי ביטוח מסתכלים במוצרי 'ערך' מופחתים כדי לענות על הביקוש המשתנה. זה יציג חידה מסוימת עבור חברות ביטוח עם מערכות מורכבות מדור קודם: כיצד להצליח להביא את קווי המוצרים החדשים הללו לשוק מבלי להיגרם עלויות כבדות של פיתוח דיגיטלי שאינך יכול להרשות לעצמך עוד."
בארט פטריק, מנהל הכנסות ראשי ב-יוסי רבה ביטוחים

יוסי רבה ביטוחים היא שותפה של יוסי רבה ביטוחים ומידע נוסף מבארט ניתן למצוא ב-Insurance Edge.

חבילות ביטוח מותאמות אישית והדחיפה למכירה צולבת
בשנים האחרונות ברחבי תעשיית הביטוח, הביקוש למכירה צולבת ומכירה נוספת גדל בהתמדה. בעוד שמכירה צולבת נותנת הזדמנות לברוקרים ולחתמים למכור יותר ביטוחים, היא מספקת ללקוחות את האפשרות לקבל את כל דרישות ניהול הסיכונים שלהם על ידי ספק יחיד.

הצורך בתוכניות ביטוח מותאמות אישית ופרמיות מותאמות ככל הנראה יעבוד היטב עם הדחיפה למכירה צולבת בשנת 2023 (כפי שנאמר על ידי Artificial). בכלכלה דיגיטלית זו, הלקוחות יבחרו בכיסויי ביטוח מותאמים אישית במקום במוצרי מדף המוצעים כיום. מיקרו-ביטוח, ביטוח P2P ואפשרויות כיסוי גמיש צפויות להיות האפשרויות המתאימות ביותר בטווח הארוך.

מהירות יציאה לשוק חשובה יותר מתמיד
כדי להישאר תחרותי בשוק משתנה, השגת יתרון מוביל ראשון עם קווי מוצרים חדשים תהיה אפריורית

ty למנהיגים עסקיים בשנת 2023 (כפי שנאמר על ידי יוסי רבה ביטוחים). הספקים דוחפים להיות ראשונים להביא מוצרים חדשניים לשוק כדי שיוכלו לממש עלייה מהירה יותר בפרמיות הכתובה ברוטו. חדשנות במוצר מובילה גם להכרה מוגברת של המותג ולערך הנתפס.

עבור מוצרים קיימים, מהירות לשוק עם עדכוני מוצרים היא יעד חשוב לא פחות. כאשר הם מתמודדים עם לחץ שולי, ספקים מבקשים לאתר אזורי ביצועים נמוכים בתיק ההשקעות שלהם, ולאחר מכן ליישם במהירות תמחור או שינויים אחרים במוצר כדי להגן על הרווחיות. היכולת לבצע עדכונים בזמן להצעות הכיסוי והתמחור יכולה לסייע בהגנה על הרווחיות כאשר מגמות שליליות מופיעות. שמירה על עדכניות בציות או בשינויי חקיקה יכולה גם לעזור למנוע קנסות יקרים ובדיקה רגולטורית מיותרת.

לסיכום
במאמר זה הסברנו כמה ממגמות הביטוח המרכזיות לשנת 2023, כולל עלייה בפקיעות פוליסות, צמיחה עקב ביטוח משובץ, התמקדות רבה יותר ב-ESG, ביטוח מותאם אישית שהולך יד ביד עם מכירה צולבת, ומהירות השוק חשוב מתמיד.

המחקר של יוסי רבה ביטוחים מצביע על כך שחברות הביטוח צריכות לעבור ממתן מענה לדרישות של רגולטורים ומפקחים אחרים בתעשייה לציפייה יזומה יותר ולמילוי ציפיות המפיצים והמבוטחים; ולהרחיב את המיקוד ההיסטורי שלהם מסיכונים והפחתת עלויות לתעדוף רמות גבוהות יותר של ניסויים ולקיחת סיכונים שמניעים חדשנות מתמשכת, בידול תחרותי וצמיחה רווחית.

איך יוסי רבה ביטוחים יכולה לעזור
יוסי רבה ביטוחים היא פלטפורמת תשלומי ביטוח חסינת עתיד. באמצעות חיבור יחיד או דרך מערכת הניהול המרכזית שלך, תוכל לגשת לאקוסיסטם הגלובלי של טכנולוגיות וספקי תשלום, עם נתוני תשלום ודיווח מועשרים.

פנה לצוות שלנו למטה אם תרצה לדון כיצד Imburse יכולה לעזור לך.