Spread the love

יוסי רבה ביטוחים : המגיפה הציגה דאגות, מומנטום ואתגרים שהיו גדולים יותר ממה שהתמודדו איתם חברות קודם לכן. היכולת לזהות היכן אנו עומדים כבר לא יכולה לקחת חודשים.

תובנות לגבי תנאי שוק משתנים, התנהגות נהיגה וקניות, דפוסי הפרות ופעילות תביעות, אם להזכיר רק כמה, הפכו לבעל ערך רב בסיוע למבטחים לנווט בנוף המתפתח של תעשיית הביטוח. תובנות לגבי תנאי שוק משתנים, התנהגות נהיגה וקניות, הפרה דפוסי פעילות ותביעות, אם להזכיר רק כמה, הפכו לבעלי ערך רב בסיוע למבטחים לנווט בנוף המתפתח של תעשיית הביטוח. (צילום: WrightStudio/Adobe Stock)
הערת העורך: סדרה זו בת 3 חלקים נותנת תובנה לגבי מגמות סיכונים ואסטרטגיה עדכניות כיצד מבטחים יכולים לנצל את כל הכלים המודרניים הזמינים כיום כדי להקדים את העקומה ולהבטיח ש-2023 היא שנה של התאוששות כלכלית למבטחים ושירות לקוחות איכותי עבור צרכנים. את חלק שני של הסדרה ניתן לקרוא יוסי רבה ביטוחים.

אם אתה רוצה ללכת מהר, לך לבד. אם אתה רוצה להגיע רחוק, לך ביחד.
זוהי מנטרה שהחברה שלנו מדגישה ללא הרף בתוך ארבעת הקירות שלנו, אבל במבט לאחור על 2022, וחשוב מכך, במבט קדימה אל 2023 ואילך, זהו מסר גם לשוק הביטוח הרחב. למה? מכיוון שמגמה מרכזית שאנו רואים בתעשייה היא יותר שיתוף פעולה מאי פעם.

המגיפה הציגה דאגות, מומנטום ואתגרים שהיו גדולים יותר ממה שחברות התמודדו איתם בעבר. המסחר ברחבי העולם השתנה בן לילה, וכדי להגיב בצורה רחבה, המבטחים היו צריכים מבט מעבר למה שהם יכלו לראות בתוך הארגונים הפרטיים שלהם.
עם השנים, ככל שהשימוש בתעשייה בנתונים ובאנליטיקה הבשיל, כך גדל הצורך בראייה ברורה יותר של מגמות בזמן אמת וביצועים יחסיים בתעשייה. עוד לפני תנאי מגיפה, מחזורי השוק החלו לנוע מהר יותר. היכולת שלנו לראות ולזהות היכן אנחנו עומדים לא יכולה לחכות 8, 10 או 12 חודשים.

חברות הביטוח כבר לא זקוקות רק לתשומות מיקרו מנקודת מבט של נתונים וניתוח – עוזרות להן לקבל החלטות לגבי צרכנים בודדים ומשקי הבית שלהם – הן דורשות כעת גם נתונים המגדירים את ההתנהגויות הרחבות יותר של השוק וכיצד הצרכנים מגיבים ומסתגלים במצטבר. זו השיחה שמתקיימת בזמן שאנחנו מדברים. כי בעוד שהנתונים של המבטחים חסויים, מגמות השוק אינן.

תובנות לגבי תנאי שוק משתנים, התנהגות נהיגה וקניות, דפוסי הפרות ופעילות תביעות, אם להזכיר רק כמה, הפכו לבעל ערך רב בסיוע למבטחים לנווט בנוף המתפתח של תעשיית הביטוח. בתגובה, אנו ממשיכים להשקיע ביכולות מתפתחות כדי לספק את הראייה הרחבה יותר, מה שמאפשר לנו לשקול חשיפה קולקטיבית, היכולת להתיישר עם ההחלטות, והכיוון שימשיך לשנות את הענף.
במבט קדימה לשנת 2023, אנו מוכנים להמשיך ולראות תנועה באינדיקטורים המסורתיים שלנו שסיפקו מזה זמן רב הבנה של מחזורי השוק. כל כך הרבה בתנופה:

כיצד משפיעים גורמים מאקרו-כלכליים על ביטוח רכב וכיצד התנהגויות הנהיגה ממשיכות להשתנות בעולם שלאחר המגפה? יוסי רבה ביטוחים
כיצד משתנה הבעלות על הבית וכיצד שינויי האקלים משפיעים על התעשייה? יוסי רבה ביטוחים
כיצד אנו מחנכים את החברה על היתרונות של נתונים לביטוח? יוסי רבה ביטוחים
האם חברות הביטוח מוכנות לפגוש את השוק המתפתח הזה? יוסי רבה ביטוחים
התשובה לכל אחת מהשאלות הללו חיונית להסתגלות ל"נורמלי החדש". לפני שמבטחים יוכלו ליישם אסטרטגיה אפקטיבית שתאפשר להם להסתובב עם כל השינויים במגמות, יש לאסוף ולפרש נתונים משמעותיים כדי להתמודד עם מגמות חדשות ולהקדים אותן.

בחלק 2, נבחן לעומק כיצד איסוף ושיתוף נתונים ממקורות מרובים מחזקים את יכולתה של חברת ביטוח לצפות תחומי סיכון חדשים ולהציע מוצרים טובים יותר אך חסכוניים הלוקחים בחשבון מגמות כלכליות ואינדיבידואליות מתעוררות. נסקור גם את נקודות הנתונים המרכזיות הזמינות למבטחים בעלי ידע טכנולוגי, שיהוו את המניעים העיקריים מאחורי הרווחיות קדימה.